fallenBoy

Rant

Kuidas hoida (tüütute) klientidega distantsi — EMT näitel

26.11.2013 Eesti Rant

Helistasin kaks päeva tagasi EMT infotelefonile. Miks, on suht huvitav, kuid erinev teema. Ja täna tuli mulle EMT-st kiri. Sellel hetkel meenus kibe reaalsus — EMT küsib paar päeva peale nendega suhtlemist tagasisidet. Mitte, et kas olete leitud lahendusega rahul, vaid, et kas olete rahul sellega, kuidas me teiega suhtlesime. Ju mõni järjekorde kaval internetiturudusetrikk või vahva leiutis.

Et jah, EMT hakkab endaga suhtlejaid e-kirjadega ahistama. Esimeses kirjas paluvad 5-minutilise(!) tagasisidevormi täitmist, teises kirjas, mis saadetakse siis, kui sa esimesele ei reageerinud, tuletatakse meelde, et tagasiside vajab andmist, ole nüüd mees ja anna ära. 5 minutit tagasidet! Algselt imestasin, et no mida ajukeenjused nüüd tööle pandud, aga siis mõtlesin sellele ja leian triki täitsa peadkandev olevat — eks sellised vinguvad ja halavad inimesed, kellel on ilmselgelt liiga palju vaba aega käes, on suht tüütud (eneseiroonia)), niiet tuleb teha kõik, et neist raiskadest lahti saada. Selleks on head sellised nõksud nagu telefonimenüü (eestikeelseks teenindamises vajutage klahv 1) ja pikk ootejärjekord. Nüüd siis on astutud samm edasi ja jõutud kättemaksuni — oi sa julgesid meiga ühendust võtta, nüüd maksa selle eest! Viieminutilise tagasisidevormi täitmisega. Selles ma ei kahtle, et meie hulgas on inimesi, kellele vormitäitmine vägagi mokkamööda, aga mina küll ühtegi sellist ei tunne.

Igal juhul — trikk töötas. Nüüd, kui see läbi nähtud, ei täida see enam enda eesmärki. Niiet saatku aga peale. Keeran teise põse.

Kindlasti teevad nad statistikat selle kohta, kui palju klientidest seda vormi täidab — et teaks, kas peab mõne uue, tõhusama triki välja mõtlema. No näiteks võetakse tööle tummad — juriidiliselt oleks see vägagi bueno, sama ka ettevõtte avaliku imago suhtes — märtrina käitudes võeti tööle vähemate tööturueelistega inimesed!

Väljamaa on selles asjas ikka palju eesrindlikum — seal peab rääkima robotiga — kui robot aktsendist aru ei saa, siis … kliendil perse majas, aga ettevõte tüütust kliendist vaba.

http://farm4.staticflickr.com/3673/11047059624_e718a6beab_z.jpg

Kommentaarid: puuduvad

Kõik on paha, nii paha (vein räägib)

7.12.2013 Civilization sucks Rant

Kõik on paha.

1. Vaadates tänaval ringi, tundub, et Eesti naistel on väikesed rinnad ja meestel väikesed riistad. Sest see, kui paljud inimesed kasutavad iPhone, ei ole enam normaalne vaid peegeldab mingit ühiskondlikku haigust. Ma ei oska midagi muud sellest arvata. Ju üritatakse oma sitakotlust leevendada või on langetud Apple mitte-nii-geniaalse-ega-ka-mitte-niivõrd-uue-mõjutusstrateegia otsa (Edward Bernays). Mis muidugi on arusaadav, kui vaadata, kui palju on Delfis artikleid selle kohta, kuidas riik peab andma ja andma ja andma ja kodanik võtma ja võtma ja võtma ilma midagi vastu andma. Peale 20 aastat ei ole inimesed ikka veel pihta saanud, et me ei ela enam NSV Liidus, kus anti ilusaksolemise ja sõnakuulelikkuse eest palka ja katust. Me elame kapitalistlikus demokraatias, mis maakeeli tähendab, et kui sa oled loll, saamatu ja kole siis mitte kedagi see ei huvita. Igaüks iseenda eest. Südantpahaksajav on kuulata hala ja vingumist alampalga ja lapsetoetuse üle — kas kurat mina pean maksma sinu titeteo kinni, kui sa ise ei suuda oma jalgu koos hoida? Kas mina pean maksma sulle rohkem raha, et kompenseerida sinu saamatust ja selgrootust? Mine tööle ja ära vingu alampalga pärast — ole õnnelik, et keegi sedagi maksab, sest Jumal teab, et sa ei vääri sedagi! Miks peab keegi ettevõtlik ja rügav inimene maksma lollidele ja saamatutele? Miks? Mis on see põhjus? Ma ei näe looduses ringi käies, et hunt korjaks jänesele põõsa alt rohulibleisid, sest hunt on suurem ja tugevam! Kõigil on üks start ja kõigil on üks finish, kui hakkama ei saa, siis nöör kaela! Sitakotid minge Soome, kui teile see nii hirmsasti meeldib. Ja jääge sinna!

2. Issand Jumal! iPhone ja mugav? ma pean 4 tollist riista näppima kahe käega, sest muidu ei ole see aparaat lihtsalt kasutatav! Iga krdi appi paigaldamiseks pean sisestama oma parooli selle sitase klaviatuuriga, mis pooltel juhtudel kustutab tähti ja pooltel juhtudel sisestab valesid tähti, sest aru ei saa, kas ma sisestan väikeseid või trükitähti! Rääkimata sellest, et peaekraanile liikumiseks peab vajutama päris ehtsat mehhaanilist nuppu. Jumal anna kannatust!

3. Rdio. 5 minutit jändasin regamisega, küll ei saanud Facebookiga regatud (vist seetõttu et ma ei lubanud postitada sitta enda seinale), siis oli vaja minu sugu, kõiki nimesid, asukohta ja Jumal teab veel mida. MIKS? Kui süsteem ei suuda töötada minu sugu teadmata, siis on sitt süsteem! Ja ongi, sest kui ma ükskord sain ennast registreeritud, hakkas Rdio mulle pakkuma inimesi, keda jälgida! Tule taevas appi! Ma tahan muusikat kuulata, mitte rongimängu mängida! Paris Hilton??? Tõesti. Paris Hilton? Otsin “House” ja vastuseks on Swedish House Mafia — ülikõva muusikaleidmise lahendus, mis ei erista stiili, artisti nime, tage, kategooriaid jne. Ja nii, ilma ühtegi lugu kuulamata ma enda konto ka kustutasin. Ma tahan kuulata muusikat, mis mulle meeldib, mind absoluutselt ei huvita, mida mingi massimeedia poolt üleshaibitud lits kuulab. Pealegi tundus, et Rdio pakub aint massmuusikat, aga seda “I fuck you, Gucci bag, NIKE NIKE, Im so fucking retarded” paska võin ma kuulata ka ajuinvaliididele mõeldud raadiost — www.skypluss.ee. Fuck this shit!

Vein sai otsa.

http://farm3.staticflickr.com/2812/11148942564_5b57d5ca25_z.jpg

Kommentaarid: puuduvad