fallenBoy

Rännaku eelõhtu

9.10.2012 Auckland Spirituaalsus Uus-Meremaa

9. oktoober 2012, Auckland

Homme on see tähtis päev, kui ma saan valgustatuks :D No muidugi garantiisid ei anna, aga minesateaeksole. Homme õhtul kell kuus jään ma vait — vaikib nii mu keel kui meel ja seda 10 päeva järjest. Lähen meditatisioonilaagrisse. Ootus on suur. Esmalt muidugi seetõttu, et teema väga huvitab ja eelnevalt kogenud meditatisooni jõudu on ootus sedavõrd suurem. Teisalt muidugi ka idee Aucklandist välja saada ja uut näha-kogeda on täitsa meelierutav — vahitud seda linna siin küll ja ega nagu polegi tegelt midagi vaadata.

Täna tegin tutvust ka siinse kaubandusega — meditatisoonilaagris ei lubata midagi loomset, seega ostin tennised ja riidevöö. Kaubanduskeskust, kui sellist, siin ei leidnudki. On küll palju pisikesi poekesi, aga sellist suurt virukeskuselikku noortelaagrit ma ei kohanud. No ei otsinud kah tegelt niiväga. Küll sattusin mingisse suuremasse keskusesse, kus enamik poode jaapani blingi täis, silme ette tulid hellokittid ja pea hakkas kogu sellest roosast vilkumisest ringi käima, hea et ülesminevast eskalaatorist alla ei kukkunud.

10 päeva siis vaikust. See tähendab mitterääkimist, mittelugemist, mittevaatamist, mittejooksmist, mitte… jne. Kogu laagri-kursuse eesmärk on õpetada kannatustevaba elu. Neile, kes veel ei tea — kannatused tekivad pelgalt meist endist, meie tahtmistest — kui sa tahad midagi või ei lähe asjad nii nagu tahaks, kipuvad inimesed jalgu trampima ja tekib ületamatu soov hakata kohe midagi muutma, et asja endale meelepärasemaks teha. No saad midagi nii muuta, palju õnne, aga tahtmisega on justnagu mitmepealise lohega — need pead jäävad alati juurde tekkima, sestap on “pole probleeme, on väljakutsed” igiliikur. Kogu kursuse eesmärk on aru saada, kust ja miks tahtmised tulevad ja mida nendega peale hakata. Kokkuvõtvalt ja minu praeguse arusaama järgi tuleb kogu tahtmiste virrvarr meie egost, mis aga tekib, sest me ei lase asjadest lahti. Ehk siis me arvame, et meie läbielatu on meid vorminud ja meie praegusest olemusest sõltub ka meie tulevik. Ei ole nii — minevik on mäletus, mis ei mõjuta mitte kuidagi olevikku. Tulevik aga ei sõltu kuidagi sellest, mida sa minevikus oled teinud — meil on vaid käesolev hetk ja see ei sõltu millestki, see on — seega ei tasu ennast koormata mingite minevikutaakadega ega esitada tulevikule nõudmisi — võta asju nii nagu nad on, siis ei teki ei hinnanguid ega ootusi. Ja kui ei ole hinnaguid, ei ole ootusi, ei ole ka midagi, millest saaks alguse tahtmine. Ainus, mis on, on aktsepteerimine. Täielik aktsepteerimine ehk rahulolu ehk tingimusteta armastus.

Teooria on selge, nüüd praktiseerima!

Meditation Centre Dhamma Medini

PS! 10 päeva tähendab seda, et ma ei saa, isegi siis mitte, kui ma tahaks, välismaailmaga suhelda. Telefon on väljas 21. oktoobrini ja mailidele ei vasta. Palun austage seda.
http://farm9.staticflickr.com/8335/8110814877_1f6ac561d2_z.jpg