fallenBoy

Norra ja maaelu

31.07.2011 Rohelised mõtted

Minu jaoks oli väga üllatav, et selline hirmus lugu Norras juhtus — no tõesti, kes oleks iial sellise asja peale tulnud, et kui rahumeelsesse, rikkasse ja täiesti vabasse riiki tuua hoopis teise temperamendi, välimuse, mõttemaailma, töökusega inimesed, hakkab verd lendama. Täiesti müstika! Miks seda tehakse on muidugi iseasi, sellele saame vast kõige parema vastuse siis, kui otsime küsimusele vastust Yahoo! Ansewersist, kus küsimus lihtsalt kustutatakse, tuues põhjuseks teenuse tingimuste rikkumise. Seega — irratsionaalsete tegemiste kohta ei tohi küsimusi esitada. Selge, elame ju siiski maailmas, mis koosneb inimestest, kelle jaoks on loodud riigid.

Aga… lihtsalt mõttesoojaks… kui me ei sõltuks niipalju riigist, nagu me hetkel teeme, kui me töötaks ise enda kõhu ja katuse jaoks, ise enda maatükil, kasvatades sõnnikuga väetatud mullas taimi, mida ei ole mürgitatud mürkide ega väetistega, varuksime ise nad oma käekestega enda keldrisse, et talvel säilitus-, maitsetugevdus- ja paakumisvastaste aineteta nendest ise teha maitsvat ja tervislikku rooga puupliidil, mille jaoks me ise käisime puid tegemas, langetamata maha hektareid vihmametsi, põletamata tonnide viisi fossiilseid kütuseid, transportimata neid tuhandete kilomeetrite taha… Ei oleks ohtu, et keegi kusagilt kaugelt, tuhandete kilomeetrite tagant, liiva seest, tuleks meie maale ja hakkaks nõudma meie tagavarast kottide viisi kartulit, riitade viisi puid ja kamandab meid elama sauna, et ise hõivata meie tagasihoidlik, kuid päris enda majake…

Selleks ei pea tegema muud, kui sellist elu tahtma, lõpetada uudiste lugemine, üritada aru saada, miks on meie valitejatel ja suurkorporatsioonidel PR osakonnad ja sellest järeldused teha ning … hakata elama.

Üks kommentaar

Kommentaaride RSS , trackback-link

Kommenteeri