fallenBoy

Mis üleval, vennad-õed?

6.10.2012 Auckland Uus-Meremaa

6. oktoober 2012, Auckland

Juba 9 päeva möödas. Elan üle oma teist nädalavahetus backpackersis — mis ei tapa, teeb tugevaks! Muidugi laupäev on kõige parem päev üldse seljakotlas, sest reedesest pidutsemisest on kõik koomas, seega on igal pool piiritu rahu. Kõige inetum aeg, inetum veel, kui blondeeritud asiaat, on reede õhtu seljakotla köögis. Et seal hakkama saada, peab kasutama naiselikku kavalust ja mehelikku jõudu, ega muidu ellu ei jää. Alkohol ja suhtlusvajadus ajavad ju inimesed teadupärast tegema meeletusi. Ja meil on köögi kõrval veel ka saun. Eks arvutage ise kokku, mis vastuseks saate. Ja lisage sinna veel märjad põrandad.

Aga et mitte väga negatiivseks muljet jätta — meie hostel asub Aucklandi kesklinnas, pilvelõhkujate vahel. Köök asub viimasel, 7 korrusel ja meil on katuseterrass — jah, hingemattev on see vaade, kui õhtul pimedas terrassil süüa või teetada.

http://farm9.staticflickr.com/8054/8114616721_d391fe87b1_z.jpg

Mis siis üleval? Jah, üleval käisin ära, Sky Toweris. No kes on käinud mõne suurlinna tornis, siis teab mida oodata. Sama ka siin — saab kõrgelt vaadata Aucklandi. Asja tegi siin huvitavaks Aucklandi ilm — olin tornis pool tundi ja selle ajaga jõudis vihmahoog üle käia. Selgelt oli näha, et ei ole selge, pilves on ja selgelt oli näha, kui selge oli. Seda juba kilomeetreid eemalt.

http://farm3.staticflickr.com/2858/10730334146_026a49665f_z.jpg
http://farm6.staticflickr.com/5506/10730336216_7ffb1b963e_z.jpg
http://farm8.staticflickr.com/7459/10730195315_bd60761a76_z.jpg
http://farm4.staticflickr.com/3709/10730451493_0da903aaa3_z.jpg

Noja siis need vulkaanid. Kuna mul meditatsioonilaagrini aega maa ja ilm, olen ma suuremad vist nüüd kõik üle käinud. Välja tooksin neist kaks: One Tree Hilli ja Mangere mäe. One Tree Hillist (kutsutakse ka None Tree Hilliks, sest tegelt pole seal otsas mingit puud, see võeti maha ja istutati uuesti ja võeti uuesti maha. Kahvanäod vs maoorid.) ma juba kirjutasin ja sinna soovitan minna — kui vähegi jaksu, siis mitte asfaltkattega teed mööda vaid mööda karjakoplit lammaste vahelt matkarada mööda.

Mangere mäega on tegelt üks teine lugu — see ei asugi Aucklandis. No mina käisin ju tegemas sümbolistlikku jalutuskäiku Tasmaania merest Vaikse ookeanini ehk siis risti läbi Uus-Meremaa ja nägin taamal mäge. Nagu scratil tõrudega, mul mägedega — pidin kohe otsa ronima. Jalutuskäik oli küll väga pikk ja vaevaline, pidin minema üle tammi ja palvetama, et tuul mind vette ei lükkaks, aga kohele ma jõudsin. Ja asi oli seda väärt. See on nüüd selline Uus-Meremaa mägi, mida nähtud Sõrmuste isandas — vulkaanil on kaks kraatrit ja ta on üks suurimatest Aucklandi vulkaaniväljal (Auckland volcanic field). Piltidelt ei taju tema suurust, kuid uskuge mind, see on suur ja kõrge. See on ka ikka nagu päris vulkaani kujuga, paljud siin on kokku lükatud või laiali tassitud ja muud sellised operatsioonid läbinud, aga see on ikka ehe asi, kraatrid on ikka koonuselised ja kraatri põhjas isegi vulkaanilised kivimid. Kaasa kiva muidugi ei tohi tassida, arusaadavatel põhjustel. Kindlasti soovitan üle käia! Asub ta siis mingis Aucklandiga piirnevas linnakeses Uus-Meremaa Vaikse ookeani poolsel küljel, Aucklandist lennujaama poole.

http://farm8.staticflickr.com/7453/10705608275_1e4ffa5401_z.jpg
http://farm8.staticflickr.com/7315/10705866583_2c751000c4_z.jpg

Ja eile jõin ma pärliteed. Juhtus see eile õhtu, pool päeva peale seda, kui meie tuppa tuli uus asunik, sedakorda siis tsikk USA-st. Ameeriklastega on juba kord see häda, et nende ajukapatsiteet ja suhtlusvaegus on pöördvõrdelised, aga üldse mitte selle tibil. Pajatanud oma tavapärased jutud ära, seletas ta mingist maagilisest joogist, mida asiaadid joovad sellise joogina nagu ameeriklased kokakoolat — no et jalutad tänaval, tops näpus. Nimeks ütles arusaamatu häälitsuse ja tõlkis selle kohe ka ära — pearl tea. Pidi olema jube hea. Hiljem linnas kolades astusin sisse jaapani kiirtoitlustuskohta ja uurisin kohe järgi, et millega tegu ja palun mulle kah. Jaapanlane ajas silmad tõllaratasteks ja kinnitas, et tema sellisest imejoogist küll midagi kuulnud pole. “Chinese thing, I reckon,” arva ta. No siin neid erinevaid kohti ju igal pool, asi see mõni meeter edasi astuda. Eemal oligi hiina teikouei. Nemad teadsid jah sellisest asjast, aga neil seda polnud, soovitasid minna all-linna. Kuna ma ei plaaninud sinna niipea naasta, unustasin asja sootuks. Õhtul raamatukokku netti ruunama minnes sattus mulle ette ToGoo tearoom. Astusin sisse. Küsisin, kas neil on. Jah, on. Eideke osutas käega seinale. Menüü. No seal igast teed eksole, vahin mina seal nagu tupes noks, ei mina näe mingit pearl tead, seal igasugused puuviljamaitselised ja muud imelikud teed. Eit küsib kärsitult, et millist teed tahan. Pearl tead noh. Segaduses selgitan, et pole enne joonud, pole aimugi mida otsida. Sellepeale ütles eideke omaette “Classic” ja hakkas sheikeritesse asje panema. Paari minutiga oli jook valmis. Tänasin ja uurisin, et mis värk see siis on. Ega ma siis igast imelikke asju kah suhu aja, seda enam et aasiast, pärast silmad löövad tuld, kaas maas või põhi alt läinud. “Tea with milk”. Ahah. Kõik minu lootused maagiast purustatud, astusin õue. Teadupärast mina piima ju ei joo. Noh, aga kõike peab elus proovima, nagu ütleb minu õnnetoov malaisia pervert, keda nägin hiljem raamatukogus, ja asusin lürpima. Hea oli ta küll, “pärliteks” on kisselliklimpe meenutavad moodustised joogi põhjas, sellepärast siis ka kõrs, mis on nii jäme-nii jäme. Ja suhkrut oli mehe eest. Joon kindlasti ka tulevikus.

Seinal asuvast menüüst sai aga valida pärlitee erinevaid maitseid.

Jälle üks kogemus juures.

+1.

http://farm6.staticflickr.com/5487/10728562905_4a9d455a09_z.jpg

2 kommentaari

Kommentaaride RSS

Tanel

7.10.2012 07:56

Villu, sina kirjutad nii hästi ja humoorikalt – muudkui loe ja pugista naerda :D Ja küll see rohi on neil seal ikka nii rohe rohe roheline.

fallenBoy

7.10.2012 08:40

Tänud, tänud! Ma ise kah hea ja umoorikas. Ja minu elugi on 1 suur nali!

Kommenteeri